Vnitřní vedení

29. dubna 2010 v 21:02 | Kitt C. |  Zážitky
Původně zamýšlený článek o Odyssee jsem zkrátila na nejsilnější zážitek, který mě vážně potěšil a vnitřně rozzářil :)

Všude tma a dvě dívky chtě-nechtě musí opustit teplý interiér auta. Ocitnou se samy v neznámé vesnici, v neznámé krajině. Vytahují baterku a malou mapku. "Tamtím směrem byl most, přes který budeme muset jít." oznámí jedna a druhá, ač si mostu nevšimla, jí důvěřuje a vydávají se tím směrem. Brzy ve světle jejich čelovek uvidí červenou značku na stromě - známku toho, že jdou dobře.
Zní to trošku strašidelně co? Ale právě tohle byl úsek cesty, kterou jsme zažily. Zdárně jsme vyšli vražedný kopec přes les a na bříze jsme zahlédly odbočku. Sešly jsme tedy z kopečka a v zorném obzoru našich baterek se ocitla červeno-bílá páska. V nočním vánku se přepetala a šustila. Po oznámení, že se nám tohle vážně nelíbí a po překonání strachu jsme vešly na motokrosovou dráhu. "Aha, tudy cesta nepovede." Takže zpátky do kopečka, na jehož vrchu se vinula asfaltová cesta. "Co teď?" zněla nevyřčená otázka. Po radě vedoucí na krizovém čísle jsme se tedy "podle svých instinktů" vydaly k nejbližšímu místu označitelném na mapě. Sešli jsme po poli z mírného kopce a před námi další překážka - hustý lesík, kterým bychom se za tmy určitě neprodraly.
Něco stále táhlo mou pozornost k jednomu místu v rovné, černé bariéře stromů. Ovšem trochu jsme zatočily a od extrémně přitažlivého místa se začaly vzdalovat. Pořád jsem se ohlížela, koumala to a nakonec mi to nedalo a po trochu razantní změně směru jsem se tam tedy vydala. Kamarádka šla raději za mnou. A ejhle, ona tam byla pěšinka! Ano, já našla v noci, v místě, kde jsem v životě nebyla pěšinku! Sice úzkou, ale cestičku hustým lesíkem.
Nechaly jsme se touto nudlí provést lesem a když jsme se ocitly ve městě, zjistily jsme, že jsme dorazily na místo. Díky ochotným opilcům v hospodě (bylo asi 22 hodin) jsme se dostaly na skautskou základnu a byly úspěšné :)

Poslední dobou jsem narážela na intuici a říkala si, jak takový pocit může vypadat a fungovat. Děkuji, že jsem dostala odpověď na svou otázku. Možná si řeknete - hm, taková blbost. Ale věřte, že pro mě to blbost není. A to dokonce ze dvou úhlů pohledu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.