Červenec 2010

Ještě jsem neumřela...ale bylo to těsné

21. července 2010 v 12:34 | Kitt C. |  Deníček blázna
Když jsem se před čtyřmi dny vrátila z tábora, neměla jsem energii na nic více, jak zkontrolovat e-maily, mrknout na novinky na FB a celé odpoledne prosedět u televize/ strávit nicneděláním.
Už hodněkrát jsem zapla blog.cz, abych oznámila svůj návrat a přidala pár svých keců, zážitků a ostatních blbostí z tábora. Ale... buď se mi najednou přestalo chtít, nebo jsem se sekla u článků.

A teď (očekávám fanfáry ;)) jsem se konečně dokopala k sepsání pár slov. Shrnu to jednoduše, tábor mi zničil všechny iluze. Naštěstí i bohužel.
Poznala jsem, že jako vedoucí si opravdu nenajdu čas na to, abych si na chvíli sedla do lesa, opřela se o strom, zavřela oči a dýchala, na nic nemyslela. Do lesa jsem se dostala jen proto, abych nasbírala dřevo na noc nebo šla s dětmi něco hrát.
Ony se totiž děti nikdy nesmí nudit (ironický tón) a my se můžeme přetrhnout, zatímco hlavní vedoucí nic nedělá a potajmu si rozhoduje o něčem, co by měla probrat se všemi. Samozřejmě, že sotva nám slíbila, že už to neudělá, udělala to znova. Víc to nebudu rozebírat, to jen tak, že někteří lidé jsou opravdu nepoučitelní.. a úchylní. To ovšem nebudu vytahovat už vůbec.
Tento tábor byl od první čtvrtiny dojeb, dojeb a dojeb. Být s dětmi, které neumí rozdělat oheň a neví co je mokré dřevo byl relax.
A teď bych měla říct něco pozitivního, že?
Po chvilce hloubání by se něco našlo. Přátelství naší "mladé party" (roveři a rangers 15-18 let) se zase trošku utvrdilo, měli jsme "kino" (velmi komické) v podání jedné dvojice a vůbec, ohledně lidí byl tábor hrozně fajn (až na jeden výše zmíněný případ).
Děti přes svou hloupost v zálesáckých schopnostech byly taky celkem fajn a baše VTH Hobit se nám povedlo :)

Bohužel si stále v sobě nesu smíšené pocity...