Prosinec 2010

Venomovský (zlo)řetězák

29. prosince 2010 v 14:27 | Kitt C. |  Já já já a já - sebestředná rubrika :)
Tak jsem se po nějakém tom přemýšlení (ano, o prázdninách dokážu přemýšlet ;)) rozhodla tento rýpavý (zlo)řetežáčeQ šířit. 

1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Hehe, vážně to chcete vědět? Bylo mi asi 12 nebo 13 a strašně mě chytlo gothic (tedy spíše dark and ívl gothyk) . Založila jsem si blog a nastal problém s přezdívkou. Tak jsem použila generátor gothických jmen a vyhodilo mi to Kittie Corpse. Po ukončení činnosti blogu jsem si po nějaké době chtěla založit blog nový. Ovšem jak se pojmenovat? Zvykla jsem si na staré jméno, ale nechtěla jsem s sebou stále vláčet už mrtvou minulost. Tudíž jsem vzala do ruky sekyru (se kterou neumím zrovna dobře zacházet :)) a Kittie Corpse osekala pouze na Kitt C. Olalá ...

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
K mému úplně prvnímu blogu mě zavedly oblíbené kapely, k dalšímu koně, k dalšímu hnutí gothic a k tomuhle (na který je nejspíš mířena otázka) potřeba ventilovat své pocity. Nebyla jsem na tom (díky něčemu) zrovna nejlíp a neměla jsem ve zvyku přijít za kamarádkou a vše ji vyžvanit. Vlastně jsem žádnou takovou kamarádku ani neměla. Rozhodla jsem se tedy založit blog, kde se můžu ze svých pocitů vypsat a vypustit je z hlavy.

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
Skoro každá kniha, kterou přečtu se stane mou oblíbenou. Láskou už od dětství je Harry Potter, na tom ujížděla celá naše rodina. Naprosto miluju psaní Dana Browna, je to génius. V poslední době jsem si oblíbila Huberta Selbyho, hlavně Rekviem za sen, i když jsem konec skoro obrečela. Téměř všechno, co trošku zavání fantasy také neodmítnu. Neodolám žádné knize, pokud to není sladký románek. Ovšem musím se přiznat, že Stmívání se mi líbilo, ale jen kvůli době, ve které jsem to četla. Dnes celou Twilight ságu posílám do... nejtemnějších míst.

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět? 
Můj pohled na svět se mění postupně, s časem a je ovlivněn mnoha událostmi. Takovým největším skokem byl přestup ze základní školy na gympl. Velkým předělem bylo ještě vrácení se do skautu a objevení "neviditelného" světa. Abych to shrnula, samotný život mi mění pohled na svět.

5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.
Celých skoro 16 let to je žlutá. Stále se sluní na vrcholu mého žebříčku oblíbených barev. Žlutá pro mě značí slunce, světlo, naději a optimismus. Je svítívá, vše projasní a rozveselí. V závěsu za ní je zelená a ostatní přírodní barvy jako hnědá, červená (v kombinaci s přírodními barvami), oranžová a písková. 

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.
Jsem kozoroh a sedí na mě téměř všechny vlastnosti kozorohům určené. K neznámým jsem odměřená, ale přátelé poznají mou vřelost. Více než lidi vyhledávám společnost zvířat nebo mého já. Jsem zamklá, ovšem dokáži se rozpovídat. Tichá voda břehy mele, tudíž nenápadně si prorážím cestu davem ke svému cíli. Taky je pravda, že kozorozi jsou sebekritiční, to na mě sedí. Také se ve mně nedá zapřít jistý umělecký talent.
Naopak vůbec neovládám plánování, i když bych měla být v tomto oboru mistr. Mé plány, i přes veškerou snahu, většinou ztroskotaly, tudíž "oficiální" plány raději nevytvářím. Co kdyby.

7. Filmy ke kterým se vracíš.
Srdcová zálěžitost jsou filmy od Tima Burtona, na ty bych se mohla dívat pořád. Taky se mi líbí filmové provedení Harryho Pottera, sedmý díl je vážně skvělý. Ráda se vracím k filmu Rocky Balboa, přestože jsem neviděla ani jeden z předchozích dílů. Tenhle snímek o vysloužilém boxerovi je nasycen moudrými citáty a zapsala jsem si ho na položku oblíbených. Samozřejmě, že mě potěší vtipné animáky jako Shrek a Doba ledová. A když jsme už u toho smíchu, Sám doma v téhle kategorii vede. Málem bych zapomněla zmínit Avatar, pandorské přírodě patří kus mého srdce.

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Vyjádřím to pár slovy, věřím a vím. Zkušeností jsem pár pobrala, jen by to chtělo pořídit si tarotové karty, až bude dostatek financí (čtěte: za dlouhou dobu)

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
Jakékoliv jídlo! Já být totiž milovník jídla a vášnivý jedlík. Miluju téměř všechno ovoce, jak naše domací jablka (z obchodu nejsou tak dobrá), tak kiwi. Neodolám čokoládě, zmrzlině, kaprovi, kuřecímu řízku, pudingu, dobrým špagetám, kynutým knedlíkům, vlastnoručně upečeným buchtám... Je toho prostě hodně ;)

10. Tvůj názor na Lady Gaga :P
Když nastal velký boom, nesnášela jsem ji. Byla to pro mě ta nevkusná zpěvačka, jejíž hudba nestojí za nic. Druhý názor přetrval jen s tím rozdílem, že krátké poslouchání snesu a s míněním, že tak hrozná jako Michal David přecejen není. Názor na ni jsem změnila, je to odvážná umělkyně, která se nebojí šokovat. Stále mě sice některé její módní kreace zaráží a dle mého názoru balancují na úzké hranici mezi vkusem a nevkusem, ovšem kreativnost se ji nedá upřít.

A vezmem to vod podlahy

27. prosince 2010 v 23:20 | Kitt C.
V noci jsem nějak strašně akční. Prostě se mi nechce spát, vymýšlím kraviny, brouzdám po internetu, čtu a koukám na televizi. Divím se tomu, jelikož přes školní týden se mi v devět zavírají oči a nejradši bych spala celý den (což se ve škole polovičně děje :))
Nu a teď mám chuť uklízet. Ale ne doma, tam vánoční úklid proběhl (stále zastávám názor, že Ježíšek by se měl u nás cítil jako doma, v chlívku), chystám si prachovku, hadr a kýbl s vodou na blog. Proběhne megasuperkrutopřísný očistec a vzejde "dílo" za které se nebudu muset stydět. Taková výstavní stránka mé osobnosti.
A chci vidět, jak se na to budu tvářit ráno :P
Teď mě omluvte, jdu se ponořit do světa Zeměplochy (ano, Kittie si po půl roce půjčila knihy ;))
Ještě něco, chci začít psát drabble.

Editace (28.prosinec, 21:40)
Prach ometen,jsou přibity nové poličky a do nich vyskládáné nové věci.  Šuplíky se přeorganizovaly, systematicky seřadily a orientace je jednodušší. Staré a rozbité věci se ponořily do temných hlubin odpadkového koše a pokojík (minimálně jeho uspořádání) je znovuzrozen. Vše je zametené, vycíděné, nablýskané. Čekám fanfáry...

A jen tak mimochodem, pohrávám si s myšlenkou na projekt 365. Jen se mi nechce všude s sebou tahat Nikona (mobil na foťáku stojí za nic :/), ale snad to přežiju :) Možná by se dal použít sestřin foťáček, bohužel mu ale nějak neslouží baterky, však uvidím...

(Ne)potřeba psát?

25. prosince 2010 v 23:09 | Kitt C. |  Deníček blázna
Je docela pozdě, měla bych jít spát, ale nechce se mi. Něco mě nutí otevřít blog.cz a shlédnout titulní stranu. Kliknout na "správa blogu" a nechat prsty tančit po klávesnici. Vždyť jsem to už tak dlouho neudělala. Měsíc. Přesně. Objevující se písmenka získávají na rychlosti a mně se v duši rozlévá ten starý dobrý pocit. Psaní do blogu.
Nevím, co mi ten měsíc bránilo přidat byť i jediný příspěvek. Výblitek se života, obrázek, fotku. Ticho po pěšině. Tolikrát jsem otevírala hlavní stranu, tolikrát si v duchu říkala: "Jé, o to bych se mohla podělit!" Myšlenku umlčela myšlenka jiná a z hlavní strany jsem pokračovala ledatak na oblíbené blogy.
Připadá mi to jako věčnost bez vyjádřených pocitů v kupě písmen. Blog se stal mou malou závislostí a momentálně mohu hrdě prohlásit, že jsem zpět. Ne ta stejná Kitt C., snad trošku L. a více Lenka

A jen tak mimochodem, plánuju překopávní, promazání a znova fungování... :)