Květen 2011

21.5.2011 - 141.den

31. května 2011 v 15:59 | Kitt C. |  Projekt 365
Venkovní grilovačky a oslavy mi nevadí, aspoň nemusím uklízet. Aneb taťka má mít oslavu narozek a uklízí se jen tak zběžně. Dopoledne se spustil luxusní liják, kdy jsem dlouho přemýšlela nad tím, zda jít fotit, nebo ne. Nakonec jsem se rozhodla pro, vzala Nikona s dlouhým objektivem, deštník a snažila se vyfotit kapky dopadající do kaluže. Za chvíli ale silný déšť ustal, takže jsem z toho měla velký prd, a tak jsem alespoň běhala po zahradě a cvakala kdeco. Odpoledne se vyčasilo, tak jsem nenápadně zdrhla z oslavy a projela se na kole. Po poli, samozřejmě, takže jsem přijela o pár kilo těžší a trošku přebarvená. Kolo nějak zvětšilo svůj objem... a prostě nebyl to pěkný pohled :D


20.5.2011 - 140.den

31. května 2011 v 15:54 | Kitt C. |  Projekt 365
Hnedka po škole jsme se se setrou vydaly do Ostravy nakupovat (konečně :)). Strávily jsme tam celé odpoledne, stihla jsem utratit všechny mé peníze a mimo jiné jsem si koupila skvělé legíny, které se ale sestře vůbec nelíbí (nechápu :)). A budu muset přehodnotit můj názor na její řízení, docela to zvládá.


18.5.2011 - 138.den

31. května 2011 v 15:51 | Kitt C. |  Projekt 365
Hnedka po škole, kde jsme naštěstí měli jenom čtyři hodiny jsme se s Verčou vydaly k nám, abychom dostříhaly naše slavné video do fyziky. Od ruky to příliš nešlo, zvláště když jsme musely pořád dokola poslouchat Prachovské skály (po více než dvou poslechách (?, ach to skloňování) to začne lézt na mozek). Nakonec jsme práci ukončily kolem čtvrté odpoledne, šťastny, že je hotovo a Sony Vegas zase dlouho neuvidíme ;)


17.5.2011 - 137.den

28. května 2011 v 19:51 | Kitt C. |  Projekt 365
Technická: Když tak koukám na datum v názvu článku a na datum na obrazovce dole na liště... lalalá :)

Konečně se nám podařilo nahnat učitele, které jsme potřebovaly (byli u maturit a tím pádem k nezastižení), abychom mohly přetočit video do fyziky. Ve školní strižně byl ale odpojen síťák, takže jsme běhaly dál, abychom se mohly nějak přihlásit. To vyřešila paní učitelka přihlášením na administrátora (kdybychom byly jenom trošku svině, nechci vidět ten důsledek) a my konečně mohly v klidu přetočit video. Nasmály jsme se přešlapům a potom usoudily, že výsledek bude vážně blbost. Další zádrhel nastal, když jsme neměly flešku. Při cestě za učitelem IVT jsem potkala kamaráda - maturanta, který sice flešku neměl, ale jeho kamarád ano. Tudíž jsme úspěšně přetáhly video do noťasu a mohlo se jít domů :) Doma jsem něco sestříhala a vypadá to celkem k světu...


Mozek jsem si zapomněla...

25. května 2011 v 19:06 | Kitt C. |  Deníček blázna
Chvíli budu blábolit zcestně... Všimli jste si, že od zahájení projektu 365 v deníčkovské rubrice přibyly pouze 2 články? Všechny své výlevy můžu psát ke dnům a do deníčku mám potřebu psát pouze tehdy, když mě něco opravdu hodně vytočí. Ale jelikož blog začíná objevovat okolí (ano, všechny spolužáky či jiné známé, kteří si tohle čtou, tímhle zdravím :)), tak to není tak "bezpečné". A dozvěděla jsem se, že můžu někoho ranit či naštvat, což není vůbec dobré vzhledem k tomu, že tu osobu mám velmi velmi ráda a patří do okruhu mých nejlepších přátel. Nemluvě o tom, že občas mé výlevy čte i mamčin přítel (ahoj Romane :)).
Zdárně jsme se prorvali křovím, tak můžeme vstoupit na cestu. Dneska jsem si u mamky zapomněla foťák a paměťovku. No jéje, fakt strašná hrůza, když jsem den bez foťáku. To bych přežila, více mě štve ta paměťovka. Protože k čemu jsem dneska chtěla sednout, tak jsem nemohla, protože potřebné věci jsou na paměťové kartě (ne, nedělám si z ní mini externí harddisk). Celý projekt 365, půlka věcí do skautu, polovina aktuálních (a potřebných) fotek.
Je to vtipné, když nemám jednu miniaturní věcičku a můžu celé odpoledne zmuchlat a vyhodit do koše. A jelikož jsem přijela ze školy už v jednu, mohla jsem dohnat projekt, udělat pohlednice, doupravit zbytek fotek. Nii :/
Tímto slavnostně přesouvám všechnu práci na víkend. Zítra jdu totiž s tou Peťou a kámošem do čajky, pak se budu učit a v pátek budu po skautingu dokonale mrtvá.

Malá třešnička na závěr. Rozhodla jsem se, že nafotím 7 smrtelných hříchů. Pěkné kostýmy, luxusní fotky. Takže mi držte palečky, protože tohle focení bude dlouhé a pekelně náročné ;)

16.5.2011 - 136.den

22. května 2011 v 21:55 | Kitt C. |  Projekt 365
Čas dělá tik tak, ubíhá a naše video do fyziky je stále na kazetě v kameře a nemá vyhlídky na přetočení. Myslela jsem, že to všechno zvládneme a dneska už budu stříhat, ale jaksi se to nepovedlo, tak jsem měla celé odpoledne volné a hodící se k nicnedělání. Jelikož jsem si v pátek zašla do knihovny, tak jsem se chopila Pratchettovy Čaroprávnosti a přečetla nejméně půlku knížky :)


Eric a Mary

17. května 2011 v 13:35 | Kitt C. |  Mé obrázky
Erica už jistojistě znáte, pokud ne, hledejte. Ve výtvarce jsme dostali téma "Strašidla". Jelikož jsem rovnou dokončovala Erica, padla volba na něj a aby nebyl sám, zrodila se malá Mary, jeho věrná kamarádka. Měli jsme napsat i krátké vyprávění, jak vznikli, kde působí atd. Takže máte tu "čest" poznat můj škrabopis :)Celé dílko. Učitel to ohodnotil jako nápadité, originální a k sobě ladící. Nevím, zda se mu to líbilo především proto, že má rád Tima Burtona.Pro nečitelnost přepis: "Možná, že někdy, když se rovnou budete procházet mezi hroby, uslyšíte nezřetelné šeptání. Nebojte se, to je Eric s Mary, dva milí lidé s těžkým osudem. Eric se zrodil ze zármutku těch, kteří zde chodí navštěvovat své zesnulé blízké. A jak se vlastně tihle dva seznámili? Když byla Mary ještě batole, zemřel jí táta. Na hřbitově byla s maminkou skoro každý den. A právě malé nevinné dítě Erica, narozdíl od dospělých, vidělo. Byl to její osobní klaun a bavič. Po tragické nehodě, kdy Mary umřela už nestálo tomuto podivuhodnému přátelství už nic v cestě."

Jaro 2011

16. května 2011 v 16:33 | Kitt C. |  Fotky
Celé jaro jsem fotila a nic nezveřejnila (vyjma fotek v Projektu 365), tak to napravuji teď, když je za dveřmi brzké léto a takové to "pravé" jaro je již za námi. Snažila jsem se vybrat to nejlepší a nemít žádnou fotku dvakrát, v některých případech jsem si ale nemohla pomoct :) Většina fotek není nijak upravovaná, jen ořezané, zmenšené a je jemně pohrané s křivkami.
15.5.2011 - 135.den

15. května 2011 v 20:44 | Kitt C. |  Projekt 365
Nevím, jak se mi to povedlo, ale převalovala jsem se skoro do dvanácti v posteli. Vstala jsem, nasnídala se a za chvíli, až vstal taťka po noční se i naobědvala. Celé odpoledne jsem seděla u počítače děláním různých věcí. Stáhla jsem fotky ze včerejška, půlku odpoledne se piplala s novým designem (minulý vypadal moc zimně), který stejně ještě není dodělaný a zvelebovala svou stránku na facebooku, o které se brzy zmíním ;). Takže nicnedělání, bolavé oči, ale přesto mám dobrý pocit z odvedené práce.


14.5.2011 - 134.den

15. května 2011 v 20:40 | Kitt C. |  Projekt 365
Z postele jsem úspěšně vypadla při prvním zazvonění budíku a začala se chystat na výlet. Jeli jsme se skautem na okresní kolo Svojsíkova závodu (vědomostní a dovednostní závod pro skauty a skautky). Dojeli a došli jsme na místo, rozkoukali se a závod byl zahájen skautskou hymnou. Já a Peťa, jakožto doprovod jsme měly před sebou fůru volného času, tak jsme se koukly na všechny dopovodné disciplíny, fotily, zasoutěžily si, fotily, najedly se, fotily a vyškemraly jsme mapu závodu. Prošly jsme si ji, což nám zabralo něco přes 2 hodiny. Když jsme se vrátily, tak jsme si zastřílely z luku, vzduchovky a devítky na terč (u měneúspěšně, samozřejmě :)) a sedly si za Grossem (naše třetí část doprovodu) a čekali na děti, než se vrátí z trati. Čekali jsme tak dlouho, až se rozpršelo a ujela půlka spojů domů. Nakonec se vrátili, rozloučili se a šli na vlak, abychom jsme byli v rozumnou hodinu doma. A abych nezpomněla, umístili se na krásném 4. místě.


13.5.2011 - 133.den

15. května 2011 v 15:01 | Kitt C. |  Projekt 365
Celé vyučování jsem se těšila na to, jak škola zkončí, bude víkend a dva maturitní týdny, kdy budeme mít průměrně 4 hodiny denně a nebudeme nic moc dělat :) Cestou ze školy jsem se stavila do knihovny, kde jsem si půjčila tři knížky od Pratchetta (a byla jsem absolutně šťastná) a pak jsem skočila k mamce, kde jsem si nechala nepotřebné učení. Z vlaku jsem šla rovnou do skautu, kde jsme si vyzdobily klubovnu ťapáním pacek na strop a na velký papír. Zvláště holky si to nármaně užívaly. Doma jsem se pustila do Pratchettovy Čaroprávnosti a šla spát poměrně brzo, protože v sobotu se brzo vstává...


12.5.2011 - 132.den

14. května 2011 v 22:16 | Kitt C. |  Projekt 365
Aneb další den strávený plněním školních povinností. Vyučování bylo super, měli jsme na devět a odpadly dvě odpolední vyučovací hodiny, takže jsme se o hodinu déle vyspali a o dvě a půl hodiny dříve odcházeli. Potom jsme s holkama zamířily k nám, abychom mohly natočit video do fyziky. Stvořily jsme svět, věštírna v Delfách vyvěštila budoucnost, proměnila jsem se v Archiméda a Peťa v Pascalovu ženu, která přišla na Pascalův zákon, když ji osvítil duch svatý. Taky jsme byly svědky horolezcova výstupu na 5500 metrů vysokou horu, na jejímž vrcholu je poloviční tlak. Krásné odpoledne. Večer tak krásný nebyl, protože jsem musela udělat rozbor Goethova Fausta, blé...


11.5.2011 - 131.den

14. května 2011 v 22:08 | Kitt C. |  Projekt 365
Když jsem šla ze školy, tak jsem to vzala přes město a koupila si metr bílého tylu. Sice jsem chtěla černý, ale ten neměli, tak si budu muset vystačit s bílým. Na čtvrtek jsem měla mít dočteného Fausta a vůbec, ale vůbec se mi do něj nechtělo, tak jsem celé odpoledne (do jedenácti večer) vyráběla ozdobu do vlasů na focení. Šila jsem, nervila, zcvakávala, vymýšlela, vylepšovala, až z toho vzniklo něco pochybného s pár pírky a síťkou přes oči. Na víkend plánuju focení, takže je se na co těšit.10.5.2011 - 130.den

14. května 2011 v 22:03 | Kitt C. |  Projekt 365
Opoledne jsem se chtěla na zahradě učit fyziku, ale zápisy nemám a učebnice někam (záhadně) zmizela. Tak jsem alespoň vytáhla češtinu a hodinku se povala, skuhrala, jak moc mě to nebaví a četla zápisy. Zase jsem vymýšlela vše možné, abych se nemusela učit. A vzhledem k tomu, že jsem s sebou měla foťák, bylo to trošku kreativní. Po dostatečném odrovnání se jsem vyrazila do ZUŠky, kam jsem po dlouhé době přišla včas. Pokračovala jsem v mém tygrovi z trojúhelníků a musím se pochválit. Vypadá dobře a já jsem šikula :) Teď bude následovat několikatýdenní stříhání a lepení :)1000 jeřábů

11. května 2011 v 11:11 | Kitt C. |  Deníček blázna
Znáte tu pověru, že když poskládáte 1000 jeřábů z papíru, splní se vám jedno přání?
Tuto myšlenku proslavila japonská dívenka, která onemocněla kvůli radiaci z atomové bomby, která byla svržena na Hirošimu. Přála si, aby se vyléčila, a proto se snažila poskládat 1000 jeřábů. Bohužel zemřela dříve, než se jí to podařilo.

Fialová

10. května 2011 v 13:00 | Kitt C. |  Fotky

Dlouho jsem v hlavě nosila nápad na tohle foto, až projekt rainbow ve Fotografickém klubu mě donutil nápad zrealizovat. Modelem mi seděla sestra, za což jí patří dík, protože neustálé drbání, ať sedí rovně nemuselo být příjemné :)

9.5.2011 - 129.den

10. května 2011 v 12:00 | Kitt C. |  Projekt 365
Grr, zase pondělí. Ale čas se pomalu krátí a za chvíli budou prázdniny. Naštěstí jsme měli až na devět, takže jsem se aspoň déle vyspala. Poskládala jsem další jeřáby a konečně se přehoupla přes stovku. Ještě tohle 10x zopakovat a tisíc jeřábů je zde mrknutím oka. Jelikož odpoledne krásně hřálo sluníčko, tak jsem vylezls ven v kraťasích a nátělníku s úmyslem číst Fausta od Goetheho. Stalo se tak a mé mínění je, že je to nehorázná blbost. Kdyby to alespoň nebylo napsané tak, že se člověk v textu co chvíli ztrácí. Uznávám filozofickou myšlenku, ale ta forma... pomoc. No a za těch pár hodin, co jsem tak strávila jsem se stihla i připálit. Gratulujte mi. A večer je co? Hokeeej! Aneb jak Češi porazí Němce :P

8.5.2011 - 128.den

10. května 2011 v 11:00 | Kitt C. |  Projekt 365
Protože ráno dělá den. Nahoře ve skříňce jsem vyhrabala Granko hrnky, které nejsou úplně Granko, ale podobají se jim. Jsou to mé oblíbené hrníčky na čaj, protože nejsou ani malé, ani velké, prostě tak akorát. Horké silné kakao po ránu je bájo. Ukončila jsem mou regenerační vlasovou kúru (nechat je co nejvíc promastit) a tak celkově se zcivilizovala. Odpoledne jsme jely se sestrou k babičce na oslavu narozenin. Tam celá rodina koukala na hokej, všichni nadávali na toho škaredého agresivního Rusa, jehož jméno začíná na A a všichni byli šťastní, že jsme nad "komunistickými sviněmi" vyhráli ;) Až budeme hrát finále, tak prý půjdu s mamkou do hospody...

↑ Miluju ho ^^

7.5.2011 - 127.den

10. května 2011 v 10:00 | Kitt C.
Užívala jsem si po dlouhé době volný víkend. Spinkala jsem do jedenácti, půlku odpoledne se poflakovala u Chrna a nic nedělala. K podvečeru jsem začala uklízet, aby nebyl všude zas takový borčus a postarala se o kytky. Doprovodem mi bylo kvílení babičky, kdy se konečně pustím do toho pokoje. Popravdě, moc se mi do něj nechtělo, protože stůl se skládá z několika vrstev, které by se měly odklidit. Nakonec jsem pouklízela vše kromě stolu :D
Měla jsem strašnou chuť na vietnamskou rýži (přímo taková, jakou jí většina vitnamců), která zbyla od oběda, tak jsem si ji dala do misky. Co dál? Přidala jsem tuňáka, rajče, koření... Stále se mi to zdálo nijaké, tak jsem to kydla na pánev a přidala ještě trochu sýra. Vzniklo z toho poživatelný rizoto... Byla jsem docela překvapená, protože většina mých kuchařských pokusů (které nemám skvěle nacvičené) mají zadělání na výbuch kuchyně či jinou pohromu :)

Vypadá to nepoživatelně, ale bylo to vážně skvělý :)


6.5.2011 - 126.den

10. května 2011 v 9:00 | Kitt C. |  Projekt 365
Na období maturit jsou nejhorší poslední zvonění. I když jde člověk už na 7, stejně maturanti číhají za každým rohem a pod výhružkou postříkání octem všechny obírají o peníze. Naštěstí jsem drobáky celý týden pečlivě šetřila, takže jsem se octu, na jehož zápach jsem skoro alergická téměř vyhnula. Šla jsem se spolužačkou do školy a zastavil nás jeden kluk, že chce peníze. Spolužačka mu dala korunu a on na to, že si za to ani rohlík nekoupí. "Hmm, tak tu máš druhou, za dvě kačky si ho už koupíš.." odvětila jsem a v tu ránu jsem měla ocet na hlavě. Fůj :/
Celé vyučování jsem se těšila na konec, protože byl páááátek a volný víkend. Po skautu jsme šli s Peťou a Dani fotit do pampelišek, které už byly napůl odkvetlé a napůl zavřené. Snad něco vyjde :)