Srpen 2011

Prázdniny 2011

29. srpna 2011 v 19:18 | Kitt C. |  Moje fotky
Článek je zařazen k tématu týdne "Můj příběh". Proč? Protože pomocí fotek a popisků budu vyprávět příběh letních prázdnin jedné holky.
Pokud někdo chce do detailů vědět, co jsem který den dělala, může si prohlédnout Projekt 365. Ale jelikož já jsem stvoření od přírody sebestředné, tento článek ukazuje především mě v různých částech světa :)

Druhý týden prázdnin jsme letěli na Krétu, kde bylo blaze. A hlavně teplo :) Leželi jsme na pláži a pózovali...

Den 225 - 231 (13.- 19.8.2011)

23. srpna 2011 v 21:08 | Kitt C. |  Projekt 365
13.8.2011 - 225.den
Ráno jsme jely s mamkou k jejímu příteli na chalupu do Beskyd. Cestou jsme se stavili do jezdeckého klubu, kde teď budu každý měsíc docházet, aby trenéři semtam upravovali mé jezdecké schopnosti, abych bez trenéra jezdecky nerostla jako dříví v lese :) Odpoledne jsem si občs četla, občas spala a pak jsem si hrála s Barunkou, která se naučila nosit létající talíř (a vypadá při tom hodně komicky :)). Konečně jsem pokročila v adventuře Alter ego, na kterou jsem měsíc nešáhla.


Hřebec Zawinach Pure

16. srpna 2011 v 13:25 | Kitt C. |  Mé obrázky
Po dlouhé době (tuším, že je to skoro rok) jsem se zase dala do kreslení. Náčrt mi ležel asi měsíc ve složce, až jsem se nakonec naštvala, obětoval několik hodin a obrázek dokreslila. Je na něm hřebec plemene American quarter horse, Zawinach Pure.
Je to kresleno tužkami (asi nejdražšími na trhu :D) značky STAEDTLER - Mars Lumograph. Ale jelikož jsem tvrdší tužky poztrácela, většina je kreslena snad nejlevnější kusovkou HB, takovou tou s gumou na konci :D. Nad papírem jsem strávila minimálně deset hodin, fakt docela piplačka. Je to formát A3, kreslící karton.
Mé hodnocení? Po tak dlouhé době jsem kupodivu nevypadla z formy. Není to zrovna to nejlepší, co bych ze sebe mohla vydat, věřím, že kdybych celý rok něco čmárala, výsledek by byl o mnoho povedenější. Hříva se mi krutě nepovedla (prostě neumím kreslit hřívu a vlasy), naopak se mi líbí oko (i přes počáteční obtíže). Celkově jsem s výtvorem spokojená, nejspíš poputuje do clip rámečku a na zeď na chodbu :)

Prosím odpusťe tu divnou fotku, nebylo zrovna nejvíc světla :/

Andaluso-arab

15. srpna 2011 v 9:23 | Kitt C. |  Mé obrázky
Všimla jsem si, že tady není má první patlanice tabletem, což je rozhodně škoda. Času zveřejnění využiju právě teď, protože jsem momentálně pryč a tento článek byl přednastaven.
Obrázek pochází někdy z podzimu 2010, kdy jsem si zakoupila Nefunkční potvoru (přezdívka pro můj Genius MousePen i608) a musela ji vyzkoušet :) Na deviantARTu se docela líbí, pokud jste registrovaní, klidně si ho můžete přidat do oblíbených.
Patlanice je stvořena podle fotky od Christiane Slawik, na které je andaluský kůň. Ale výsledek se podobá více arabovi (andalusan je to pouze krkem). Ať se líbí.
A ano, JE to moje PRVNÍ digitální kresba (nepočítaje malůvky myší v malování, když jsem byla škvrně :))

Přístav

14. srpna 2011 v 15:00 | Kitt C. |  Mé obrázky
Další školní práce najitá při bloudění v Dokumentech. Je to obrázek staršího data (tuším, že nejméně 2 roky). Není dokonalý, ten chlapík je moc vysoký a lodě jsou příliš nepovedené. Naopak se mi líbí maják, moře a racek. Hodnocení učitele si už nepamatuju, ale mamce se obrázek líbí, takže je vystaven nad mojí postelí.


Jelikož je hodně široký, doporučuju otevřít si jej v novém okně.

Den 218 - 224 (6.- 12.8.2011)

13. srpna 2011 v 18:00 | Kitt C. |  Projekt 365
6.8.2011 - 218.den
Den probíhal podle zaběhnutého prázdninového režimu - nic nedělat, nic nedělat, nic nedělat, nic nedělat. Večer jsem ale byla unuděná a taťka do mě rýpal, jestli jsem už nadobro přestala kreslit, tak jsem se naštvala, popadla tužky a rozkresleného oře a dala se do toho. Sekla jsem s tím ve stejnou dobu, kdy končily kriminálky (což se stalo později tradicí :)) a šla spinkat...

Otřepávající se pes

9. srpna 2011 v 19:21 | Kitt C. |  Mé obrázky
Když jsem procházela složky v mých dokumentech, narazila jsem na pár obrázků, které jsem nezveřejnila, což je, aspoň myslím, docela chyba. První z takových je perokresba otřepávajícího se pejska. Ve škole jsme měli téma "obraz z písmeny" a ke mně přisedl takový Nápad. Prosím, buďte schovívaví k anatomii, kreslila jsem ji z hlavy. Anatomii psa neumím a otřepávajícího se už vůbec :)
Jak jsem říkala výš, je kreslen tuší na formát A3 (proto to vypadá divně) a poté dobarvován pastelkami. Hodnocení učitele bylo velmi, velmi kladné.

Citát

8. srpna 2011 v 22:08 | Kitt C. |  Jiné
U Taychi mě zaujal její projekt "Citáty". Tématem pro první citát bylo vybrat si nějakou její fotku a k ní vymyslet vlastní citát. Kupodivu se mi to podařilo docela rychle, zde výsledek mých rotujících koleček.

Den 213 - 217 (1.- 5.8.2011)

6. srpna 2011 v 20:00 | Kitt C. |  Projekt 365
Pokud jste si všimli, že jsem deset dní vynechala, připište si bod. Na vodě jsem Projekt vzdala, protože se mi nechtělo být za debila, který fotí voloviny (dělejme, že za toho debila nejsem :D).

1.8.2011 - 213.den
Konečně aspoň trošku uzrály špendlíky, takže aspoň při procházkách s pejskama nezemřu hlady :D Já si smlsnu, oni si smlsnou a to, že vždycky přijdeme absolutně vyšťavení nic neznamená :)


Ex libris

5. srpna 2011 v 20:32 | Kitt C. |  Mé obrázky
Kdysi jsem do Creatia Klubu Snílků poslala můj výtvor na téma ex libris stvořený technikou suchá jehla. Na osobní blog jsem tisk zapomněla strčit a teď jsem si na to vzpomněla při koumání, co jenom zveřejnit :)
V ZUŠce jsme měli za úkol vytvořit své ex libris, tedy maličký obrázek, který nás vystihuje, dává se do knih. První jsme dělali návrh a výsledkem je tisk udělaný technikou suchá jehla (tisk z hloubky). Učitelka z mého výtvoru byla doslova unešená (stále nechápu, co se učitelům na manze v mém podání TAK líbí). Potom jsme svůj návrh ryli (různě širokými rydly) do kovové destičky, na kterou jsme (až bylo doryto a ruka nám neupadla :D) nanesli barvu. Přebytečná barva se setřela rukou (jediná technika, při které je účel se zašpinit :)) až zbyla pouze v prohlubních. Nakonec jsme to protlačili lisem a tisk byl hotový! Zní to jednoduše, ale stírání barvy (aby jí všude bylo stejně, nebo abychom ji úplně nesetřeli) je docela věda.

Květiny z barev na sklo

4. srpna 2011 v 15:45 | Kitt C. |  Jiné
Tento návod na líbivé květy z barev na sklo mi leží v počítači několik měsíců. Pěkně sepsaný, ve tejné složce očíslové fotografie, jen zveřejnit. Ale má hlava děravá má větší díry, než jsem si myslela, takže dokument tvrdnul v málo navštěvované složce, a když jsem si vzpomněla, že bych návod mohla zveřejnit, byla jsem u taťky, na jehož počítači ho nemám. Ale paměť se sešla s volnou chvílí a tradá, můžete vyrábět ;)

S výrobky tohoto typu jsem se poprvé setkala před lety ve skautském časopise. Ohromně se mi zalíbily a dnes předávám návod dál :) Myslím si, že takto vyrobené kytičky nebo motýlci jsou pěknou dekorací do květináče nějaké pokojové květiny. Alespoň mamka do mě pořád hučí, abych vyráběla další exempláře, protože je z toho odvařená.
Na výrobu toho moc nepotřebujete. Největším problémem můžou být barvy na sklo, ale snad každý nějaké staré barvičky najde. Poté je potřeba drátek (klidně i barevný), štípačky, folie a hodí se ještě jedny kleštičky, ve kterých si drátek můžete držet (jsou to ty vpravo).


Kůň

2. srpna 2011 v 16:51 | Kitt C. |  Fotky
Nikdy jsem si nemyslela, že bych ze stovek podařených fotek koní, které mám, zveřejnila právě tuhle, starou a nekvalitní. Ale když jsem si dělala pořádek v dokumentech (zázrak č.1), našla jsem fotku koníka, která se mi na první pohled zalíbila (zázrak č.2). Říkala jsem si, že je to cvak starý minimálně 2 roky, ale má nějaké kouzlo... alespoň pro mě.

Upravila jsem ji na dva způsoby. První je stará vybledlá fotografie...


Druhou jsem převedla do černobílé a přidala trošičku barvy.

Která se vám líbí víc? Má nějaké kouzlo?

Den 197 - 203 (16.- 22.7.2011)

2. srpna 2011 v 14:40 | Kitt C. |  Projekt 365
16.7.2011 - 197.den

Becca Fitzpatricková – Zavržený

1. srpna 2011 v 15:50 | Kitt C. |  Knihy

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych zrecenzovala nějakou knížku, kterou jsem přečetla. A jelikož jsou prázdniny, prší a celý den se nudím, mám plno času na čtení a psaní.

K této knize jsem se dostala čistě náhodně - na dovolené. Brala ji s sebou kamarádka, takže když jsem dočetla svoji knížku, sáhla jsem po její. Už po přečtení upoutávky na zadním obalu jsem dílko odhadla na dívčí román stylu Stmívání a netušila jsem, že budu až tak přesná. Kniha se - nikdo neví kvůli čemu - vyšplhala do Top Ten nejprodávanějších knih v Americe, a tak pyšně nese přídomek "bestseller". Pokud bychom chtěli román stylově zařadit, na štítku by bylo napsáno mimo "dívčí fantasy román" i "detektivka", za což autorku chválím.