Prosinec 2011

{Day 09} A song that you know all the words to (or almost all) - Pieseň, ktorej vieš všetky slová

27. prosince 2011 v 16:56 | Kitt C. |  Jiné
Od všech mých oblíbených písní (a že jich je) + nějakých navíc znám slova. Chcete je zde všechny? :)

Dělám si srandu. Vypíchnu pouze jednu. Je od kapely Panic! At the Disco a určila jsem si ji jako takový cíl. Naučím se hrát na kytaru tak dobře, až tu písničku dobře zahraju. Za kolik (desítek) let to bude, na to se mě neptejte :)

Panic! At the Disco - The Only Difference Between Matyrdom and Suicide is Press Coverage

{Day 08} A letter for your best friends - List tvojim najlepším kamarítom

26. prosince 2011 v 16:41 | Kitt C. |  Jiné
Konečně jsem se dokopala a mezi jídlem, spaním, koukáním se na pohádky a hraním si s mobilem (Ježíšek naježil :)) konečně přispěju i na blog. Žr projekt 30 days zvládu za měsíc? Ha ha ha. Ale takto dopis mým nejlepším kamarádům nezačíná. On vlastně ani začínat nebude.
Protože mí nejlepší kamarádi vědí, že jsou mí nejlepší kamarádi, ví, že si jich váží a že je mám moc moc moc moc ráda ( :* - speciálně pro Peťu :)) a nesmírně si jich vážím. Kde bych bez nich dnes byla? Jaká bych bez nich dnes byla? Nechci to vědět.

Mí drazí nejlepší kamarádi,
DĚKUJU!

{Day 07} Favorite series - Obľubené seriály

13. prosince 2011 v 13:46 | Kitt C. |  Jiné
Po delší odmlce jsem konečně našla čas a chuť zase něco sepisovat. Fandila jsem, si když jsem říkala, že každý den napíšu miniaturní článeček k tématu, jaké mi projekt 30 days určuje. Tralalá :)
Na seriály v televizi se příliš nedívám, ale přesto mám mezi nimi své oblíbence. Ovšem koukám se na ně stylem: "Jé, právě běží, tak se na to mrknu." Mezi ty patří Dr. House, Odložené případy, Mentalista, Top Gear...
Do další skupinky patří ty, jejichž všechny díly jsem viděla (grr slovosled :D). Dokážu se na ně dívat pořád dokola, od rána do večera. Ano, je to HIMYM a Big bang theory.
Poslední skupinku zabírají anime, které jsou sice super, ale podruhé na ně většinou nekoukám, protože hodně dílů, málo času a tak...

{Day 06} Your favorite song - Tvoja obľúbená pieseň

7. prosince 2011 v 18:30 | Kitt C. |  Jiné
Další den, kdy nemusím zase tolik přemýšlet. Samozřejmě, že mám mnoho oblíbených písní, pár se soudku smutku, jiné veselé, některé dobijí energii, další mě hodí do melancholické nálady. Vždycky si najdu nějakou písničku, kterou dokážu celý den poslouchat dokola. Ale tu moji vůbec nejoblíbenější jsem neslyšela pěkně dlouho.
Jejím autorem je kapela 30 seconds to Mars, jejichž fanynkou jsem už od mých dvanácti :). Nese název The Fantasy a je jednoduše boží!

{Day 05} You and your best friend - Ty a tvoj najlepší kamarát

5. prosince 2011 v 20:21 | Kitt C. |  Jiné
Konečně jeden den, jeden článek, nad kterým jsem nemusela přemýšlet... Mou nejvíc nejlepší kamarádkou je totiž Peťa (která si to teď čte :D). Prostě známe se od mala, sice to mezi námi vždy nebylo ideální, ale nevyměnila bych ji ani za zlaté prase :)
Jsme skoro stejné, máme stejné zájmy, podobné názory, podobný pohled na svět přes ty její barevné brýle :D. Peťa je (hlavně) veselá, zajímavá osobnost, která se snaží žít každý den naplno. K tomu jí pomáhá skauting, focení, kreslení, různé tovření a slintání nad pěknými muži ze seriálů (promiň, já se musela zmínit :)). Dokáže vyslechnout, dokáže se vypovídat, můžeme se bavit o všem. Jsem ráda, že jsi :)


{Day 04} Favorite quotes - Obľúbené výroky

4. prosince 2011 v 15:35 | Kitt C. |  Jiné
Internet je přeplněn různými hláškami, citáty a "chytrými řečmi". Jenom na facebooku jich denně přečtu asi deset, většina z nich jsou pro mě již otřepaná klišé. Jako osoba ze své podstaty hlavně cynická se osypávám, když čtu ty kecy o lásce a životě.
Samozřejmě, že se mi mnoho vyřčených výroků líbilo, ale bohužel si nevedu žádný sešit, kde bych si je zapisovala, sbírala a poté dle potřeby vytahovala a používala.
Ovšem mým oblíbeným autorem je Jan Werich. Jeho myšlenky jsou jiné, jsou vtipné, cynické, pravdivé a slovo klišé nevyděly ani z rychlejedoucího vlaku. Ale i z této kupy citátů jsem si vytáhla pouze pár oblíbenců. Níže přiložené věty mě nejvíce oslovily a dotýkají se mě na té správné rovině, kdy mi vlastně "mluví z duše".

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
***
"Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít."
***
"Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá."
- tenhle je můj vůbec nejoblíbenější, vzhledem k tomu, že smát se cizímu neštěstí (v etické míře) je jedna z nejlepších zábav :)

Jezero Hintersee, Alpy

4. prosince 2011 v 15:35 | Kitt C. |  Z cest

O podzimních prázdninách jsme se rozhodli, že pojedeme na pár dní do Alp. Zalyžovat na ledovec, kouknout se na podzimní Alpy. Přijeli nějak před polednem a nikomu se nechtělo po dlouhé cestě lyžovat, tak jsme vymýšleli nějaký výlet. Pěknou, zajímavou a blízkou variantou byla návštvěva jezera Hintersee. Dá se až k němu dojet autem, takže David ("brácha"), jakožto velmi líný člověk souhlasil. Jelikož již Alpy postihl sníh (i když po něm na cestě nebylo ani památky), cesta byla uzavřená a my tam museli dojít pěšky.


Já osobně jsem byla za pěší cestu ráda, protože okolí bylo vážně nádherné. Nejen výhled na zasněžené vrcholky, vodopády, ale hlavně doklady o tom, že tam jsou lidé. Staré dřevěné, drátěné i kamenné ohrady, různé staveníčka a tak. Sice je toto jezero vyhledávánou turistickou destinací, ale když jsme za celou cestu nepotkali ani živáčka a kráčeli v horské podzimní krajině, mělo to své kouzlo :)


Díky mému oblíbenému fotografickému prostředí jsem si ve foťáku odnesla přehršel fotek ohrad, plotů, kamenů, stromů, vodopádů a hor. Pořád jsem dobíhala ostatní a jenom se usmívala :D


Celou cestu foukal dost silný vítr, byla jsem šťastná za to, že při sobě vždy nosím rukavice. Bez čepice/kapuce se tam jít nedalo, místy vítr dosahoval takové síly, že se ani nedalo normálně jít. Fotku výše jsem fotila asi napětkrát, protože to bylo na ohnisko 300 mm, a jak foukal ten vítr, tak mi vždycky hýbnul s foťákem a zničil kompozici.

Jezero Hintersee je součástí národního parku, který leží asi nějakých 35 km od Kaprunu, známého lyžařského střediska na Kitzsteinhornu v Rakousku. V blízkosti se nachází také známé lázeňské město Zell am See.


Jezero bylo krásné, větrem docela rozbouřené. Škoda, že jsme tam nešli za slunečného teplého dne, kdy bychom si jezero obešli. Protože sotva jsme došli k němu, nestihla jsem udělat ani pár fotek a všichni se už hnali domů do tepla.
V Alpách jsem zase konečně začala dělat panoramata, kvůli popohánění jsem ale nestihla nafotit horní část hor, takže se vám naskýtá pouze výhled na Hintersee v celé jeho kráse.{Day 03} Book you read more than once - Kniha, ktorú čítaš viac než raz

3. prosince 2011 v 17:36 | Kitt C. |  Jiné
Tady mi odpoveď byla hned jasná. Často nečtu knihy dvakrát, protože už vím, jak to dopadne a nebaví mě to. Mám ráda to napětí, tu chvíli, kdy nevím, co přijde dál, jak skončí hlavní hrdina. Jediné knihy, které jsem přečetla dvakrát byla série o Harrym Potterovi. Vždy jsem knížku přečetla a odložila. Když měl do kin přijít film, tak jsem si ji přečetla znovu, abych věděla, o co tam jde a rodiče poté ze mě v kině šíleli, když jsem jim našeptávala, co přijde :)
Možná, že si časem knihy odložené zpět do knihovny půjčím a přečtu znova, ale kdo ví. Zatím se nejvyšším počtem osahání všech stránek pyšní série o mladém čaroději.


{Day 02} A picture of place where you wanna live - Obrázok miesta, kde chceš žiť

2. prosince 2011 v 17:23 | Kitt C. |  Jiné
Tento projekt nutí rozhýbat mé šedé buňky mozkové. Však jsem také v úvodu psala, že budu muset přemýšlet. Tento den mě ale vážně zaskočil. Vzhledem k tomu, že ani nevím, co budu v životě dělat se nemůžu rozhodnout, kde bych chtěla žít. Půlka srdce mě táhne do Anglie, ale nechtěla bych asi opustit Česko. Druhá půlka mě táhne někam do přírody, samota v lese nebo horská chatka. Malý útulný domeček, já, můj milý, koně, zvířata, žádní jiní lidé. Krásný to sen, ale praktičtější bude domeček na kraji města, nebo byt ve starém centru Prahy... či Vídně. Žít ve Vídni, jo, to by bylo :)
Jeden z mých nejoblíbenějších pohledů na Vídeň - doba předvánoční, kdy se stmívá.
Zdroj obrázku - najmo.deviantart.com

Den 323 - 329 (19. - 25.11.2011)

2. prosince 2011 v 14:32 | Kitt C. |  Projekt 365
Tralalá, zase mám mezery jako prase. Ale snad se ten zbývající měsíc polepším :)

21.11.2011 - 325.den

{Day 01} A picture of place where you've been - Obrázok miesta, kde si bola

1. prosince 2011 v 16:50 | Kitt C. |  Jiné
Hned u prvního dne jsem se zasekla a musela se zapřemýšlet. Byla jsem na mnoha místech, mnohé se mi líbily, mnohé jsem si zamilovala, mám z nich mnoho pěkných i horších zážitků. Mám stovky fotek, některé povedené, jiné míň.
Ale které místo se mi vážně zapsalo do paměti? Které mě dokázalo změnit? Pokud mi čtete myšlenky, víte, pokud ne, řeknu. Tím místem byl tábor v Jizerských horách, kde jsme strávili deset dní. Deset dní s téměř neznámými lidmi, ale kolik mi toho daly. Jedním slovem, Odyssea.


30 day challenge

1. prosince 2011 v 15:50 | Kitt C. |  Jiné
Jojo, zase se ten před monitorem sedící idiot rozhodnul pro nějaký "projekt". Přemýšlela jsem o 30 day song challenge, ale nakonec jsem se pro rozjezd rozhodla pouze pro 30 day challenge. Myslím, že to může být zajímavé zamyslet se nad různými věcmi a že si zase něco ujasním :)

Zde je seznam, co se bude dalších 30 dní na blogu vyskytovat. Pokusím se přidávat každý den, případně články přednastavovat, ať to frčí.

{Day 01} A picture of place where you've been - Obrázok miesta, kde si bola
{Day 02} A picture of place where you wanna live - Obrázok miesta, kde chceš žiť
{Day 03} Book you read more than once - Kniha, ktorú čítaš viac než raz
{Day 04} Favorite quotes - Obľúbené výroky
{Day 05} You and your best friend - Ty a tvoj najlepší kamarát
{Day 06} Your favorite song - Tvoja obľúbená pieseň
{Day 07} Favorite series - Obľubené seriály
{Day 08} A letter for your best friends - List tvojim najlepším kamarítom
{Day 09} A song that you know all the words to (or almost all) - Pieseň, ktorej vieš všetky slová
{Day 10} A wish list for 20th birthday - Zoznam prianí k 20tim narodeninám
{Day 11} A song that makes you sad - Pieseň, kotrá ťa robí smutnou
{Day 12} A picture of your favorite memory - Obrázok tvojej obľúbenej spomienky
{Day 13} A picture of your pet - Obrázok tvojho zvieraťa
{Day 14} Person you wish to meet - Osoba, ktorú by si rád stretol
{Day 15} Favourite book - Obľúbená kniha
{Day 16} A song that describes your mood - Pieseň, kotrá popisuje tvoju náladu
{Day 17} A letter to yourself in five years - Liste pre teba za 5 rokov
{Day 18} A song that makes you happy - Pieseň, ktorá ťa robí šťastným
{Day 19} An art piece (drawing for example) - Umelecký kúsok
{Day 20} A picture of someone who inspires you - Obrázok niekoho, kto ťa inšpiruje
{Day 21} A picture of your dreamed room - Obrázok tvojej vysnívanej izby
{Day 22} A song that makes you laugh - Pieseň, ktorá ťa rozosmeje
{Day 23} Favorite female character - Obľúbená ženská postava (knižná, filmová, atď)
{Day 24} A picture of somewhere you'd love to travel - Obrázok miesta, kde by si chcel cestovať
{Day 25} Favourite movie - Obľúbený film
{Day 26} A picture of your dreamed house - Obrázok vysnívaného domu
{Day 27} Favorite male character - Obľúbená mužská postava
{Day 28} A song you loved before few years - Pieseň, ktorú si mal pred rokmi rád
{Day 29} A picture that inspires you - Obrázok, ktorý ťa inšpiruje
{Day 30} A picture of something you want to do before you die - Obrázok niečoho, čo chceš robiť pred tým, než zomrieš

Vše jsem "ukradla" z blogu Natalie Rayse. Podívejte se k ní, úžasně fotí ;)

Den 316 - 322 (12. - 18.11.2011)

1. prosince 2011 v 14:13 | Kitt C. |  Projekt 365
12.11.2011 - 316.den