{Day 04} Favorite quotes - Obľúbené výroky

4. prosince 2011 v 15:35 | Kitt C. |  Jiné
Internet je přeplněn různými hláškami, citáty a "chytrými řečmi". Jenom na facebooku jich denně přečtu asi deset, většina z nich jsou pro mě již otřepaná klišé. Jako osoba ze své podstaty hlavně cynická se osypávám, když čtu ty kecy o lásce a životě.
Samozřejmě, že se mi mnoho vyřčených výroků líbilo, ale bohužel si nevedu žádný sešit, kde bych si je zapisovala, sbírala a poté dle potřeby vytahovala a používala.
Ovšem mým oblíbeným autorem je Jan Werich. Jeho myšlenky jsou jiné, jsou vtipné, cynické, pravdivé a slovo klišé nevyděly ani z rychlejedoucího vlaku. Ale i z této kupy citátů jsem si vytáhla pouze pár oblíbenců. Níže přiložené věty mě nejvíce oslovily a dotýkají se mě na té správné rovině, kdy mi vlastně "mluví z duše".

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
***
"Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít."
***
"Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá."
- tenhle je můj vůbec nejoblíbenější, vzhledem k tomu, že smát se cizímu neštěstí (v etické míře) je jedna z nejlepších zábav :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.