Jezero Hintersee, Alpy

4. prosince 2011 v 15:35 | Kitt C. |  Z cest

O podzimních prázdninách jsme se rozhodli, že pojedeme na pár dní do Alp. Zalyžovat na ledovec, kouknout se na podzimní Alpy. Přijeli nějak před polednem a nikomu se nechtělo po dlouhé cestě lyžovat, tak jsme vymýšleli nějaký výlet. Pěknou, zajímavou a blízkou variantou byla návštvěva jezera Hintersee. Dá se až k němu dojet autem, takže David ("brácha"), jakožto velmi líný člověk souhlasil. Jelikož již Alpy postihl sníh (i když po něm na cestě nebylo ani památky), cesta byla uzavřená a my tam museli dojít pěšky.


Já osobně jsem byla za pěší cestu ráda, protože okolí bylo vážně nádherné. Nejen výhled na zasněžené vrcholky, vodopády, ale hlavně doklady o tom, že tam jsou lidé. Staré dřevěné, drátěné i kamenné ohrady, různé staveníčka a tak. Sice je toto jezero vyhledávánou turistickou destinací, ale když jsme za celou cestu nepotkali ani živáčka a kráčeli v horské podzimní krajině, mělo to své kouzlo :)


Díky mému oblíbenému fotografickému prostředí jsem si ve foťáku odnesla přehršel fotek ohrad, plotů, kamenů, stromů, vodopádů a hor. Pořád jsem dobíhala ostatní a jenom se usmívala :D


Celou cestu foukal dost silný vítr, byla jsem šťastná za to, že při sobě vždy nosím rukavice. Bez čepice/kapuce se tam jít nedalo, místy vítr dosahoval takové síly, že se ani nedalo normálně jít. Fotku výše jsem fotila asi napětkrát, protože to bylo na ohnisko 300 mm, a jak foukal ten vítr, tak mi vždycky hýbnul s foťákem a zničil kompozici.

Jezero Hintersee je součástí národního parku, který leží asi nějakých 35 km od Kaprunu, známého lyžařského střediska na Kitzsteinhornu v Rakousku. V blízkosti se nachází také známé lázeňské město Zell am See.


Jezero bylo krásné, větrem docela rozbouřené. Škoda, že jsme tam nešli za slunečného teplého dne, kdy bychom si jezero obešli. Protože sotva jsme došli k němu, nestihla jsem udělat ani pár fotek a všichni se už hnali domů do tepla.
V Alpách jsem zase konečně začala dělat panoramata, kvůli popohánění jsem ale nestihla nafotit horní část hor, takže se vám naskýtá pouze výhled na Hintersee v celé jeho kráse.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.